Wylesienie Borów Tucholskich w latach 2001-2020

Link do projektu
Twórcy: Adrian Nowacki, Martyna Bielecka, Radosław Jagła, Bartłomiej Michalak

Mapa interaktywna przedstawia najważniejsze informacje oraz wizualizacje obejmujące ubytek oraz przyrost drzew, zmiany zadrzewienia oraz jego przyrost, a także obszary lasów zniszczone w wyniku przejścia trąb powietrznych w 2012 i 2017 roku na obszarze Borów Tucholskich.

Wtyczka Radio Garden

Link do pobrania wtyczki
Twórcy: Jakub Skowroński, Agnieszka Witkowska, Milena Zięba, Agnieszka Stasiak

Pracujesz w QGIS? Wiemy, że tak!
Możesz umilić sobie ten czas słuchając muzyki/ wiadomości/ podcastów z regionu, w którym działasz i nie tylko! Pobierz i zainstaluj wtyczkę (LINK DO INSTRUKCJI). Po zainstalowaniu i włączeniu wtyczki pojawią się trzy ikonki:

  • ikona radia służy do wskazania punktu na mapie, w którym zawiera się lista stacji
  • ikona łapki służy do ręcznego wyboru punktu na mapie, w którym zawiera się lista stacji
  • ikona lupy to wyszukiwarka: działa po nazwie stacji, miasta, regionu, czy częstotliwości

W wyskakujących okienkach należy wybrać konkretną stację i wybrać odtwarzanie audycji poprzez podwójne kliknięcie lub przez przycisk “Play”. Stacja jest odtwarzana w karcie domyślnej przeglądarki. Gorąco zachęcamy do testów i przesyłania pojawiających się błędów, sugestii zmian lub po prostu co Wam się spodobało.


Wtyczka powstała z pasji do muzyki i pracy w QGIS. Opiera się na Radio Garden, stworzonym przez The Netherlands Institute for Sound and Vision.

Interaktywna mapa zabytków Poznania

Link do projektu
Twórcy: Tomasz Matuszek, Aleksander Wieland, Aleksandra Cisek, Oliwia Węclewska, Tymoteusz Tomala

Projekt pozwala na zapoznanie użytkownika z zabytkami Poznania oraz pokazanie zmian granic miasta na przestrzeni lat. Stworzona mapa przedstawia warstwy wszystkich zabytków, cmentarzy i pomników na obszarze całego miasta. Funkcja filtrowania umożliwia wyświetlanie zabytków ze względu na wiek, a cmentarzy i pomników - pod kątem zawartych informacji o każdym z obiektów. Dostępna jest także funkcja animacji przedstawiającej rozwój terytorialny Poznania.

PollutionPlotter

Link do projektu
Twórca: Mateusz Rydzik

PollutionPlotter jest modułem stworzonym do celów automatyzacji generowania wykresów liniowych, słupkowych i histogramów. Powstał w ramach pyPollution - pakietu w języku Python, służącego do usprawnienia pracy nad danymi zanieczyszczeń powietrza. Automatyzacja modułu charakteryzuje się wykorzystywaniem konfiguracyjnych słowników zawierających właściwości stylu wykresów. Implementacja ta pozwala na efektywniejsze tworzenie wykresów o podobnej tematyce, wykorzystując ten sam słownik ze stylem kilkukrotnie, w przeciwieństwie do definiowania stylu od nowa dla każdego wykresu osobno. PollutionPlotter pozwala użytkownikowi na wygenerowanie wykresu w środowisku Python lub jego eksport do pliku graficznego.

Warhammer World Map

Link do projektu
Twórcy: Agnieszka Stasiak, Milena Zięba, Aniela Rząsa

Interaktywna mapa świata Warhammera. Zawiera nazwy wiosek i stolic, przebieg traktów, lasy, bagna, góry, zbiorniki wodne, oceany, czy miejsca charakterystyczne.

Interaktywna mapa parków narodowych w Polsce

Link do projektu
Twórcy: Adrian Nowacki, Mateusz Rydzik, Tomasz Matuszek

Mapa interaktywna pozwalająca na uzyskanie podstawowych informacji na temat wszystkich parków narodowych w Polsce. Obejmuje warstwy ukształtowania terenu, punktów turystycznych, a także pieszych szlaków turystycznych. Dodatkowo pozwala za zapoznanie się z informacjami o m. in. powierzchni i pokryciu terenu, za pomocą wykresów interaktywnych.

BDOT API: automatyczne pobieranie danych BDOT

Link do repozytorium
Twórcy: Jakub Pacocha, Izabela Śmiech, Jakub Skowroński, Dominik Jęśko

Zamysłem projektu było usprawnienie pobierania danych z Bazy Danych Obiektów Topograficznych, które uległy tzw. “uwolnieniu” 31 lipca 2020 roku. Proces “uwolnienia” tych danych zrodził pomysł o utworzeniu dedykowanego oprogramowania do ich pozyskiwania. Głównym celem projektu było utworzenie aplikacji służącego do pobierania danych BDOT, która to aplikacja pozwalała by na polepszenie komfortu pracy użytkownika i skracała by czas poświęcony przez niego na pobieranie i przetwarzanie ów danych. Dodatkowym celem projektu był rozwój uczestników - nauka narzędzi do projektowania i wdrażania rozwiązań bazodanowych i webowych (Docker, Qt, framework Flask etc.) przy użyciu języka programowania Python.

Interaktywna mapa ligi NBA

Link do projektu
Twórcy: Adrian Nowacki, Mateusz Rydzik

Projekt obejmuje najważniejsze informacje o wszystkich drużynach NBA na sezon 2019/20, uwzględniając m.in. wszelkie statystyki lub wyjściowy skład. Poza informacjami dotyczącymi zespołów, mapa przedstawia podział ligi NBA na poszczególne dywizje oraz statystyki dla każdego stanu USA.

Członkowie Sekcji Geoinformacji Studenckiego Koła Naukowego Geografów w oparciu o środowisko DIVI.io stworzyli geoankietę, która jako narzędzie partycypacji społecznej, ma pomóc w ocenie atrakcyjności Poznania, jako miejsca przyszłego zamieszkania i pracy dla poznańskich studentów.